A Bayern München labdarúgó csapata a régi-új edző Jupp Heynckes vezérletével immár, ötödik meccsét nyeri zsinórban.

A bajor sztárcsapat a Lipcsét fogadta és magabiztosan, 2-0 arányban győzte le. A Gulácsi Pétert is soraiban tudó vendég együttes, már a 13. percben ember hátrányba került. A kitörő embert, Arjen Robbent állította meg az utolsóként maradt lipcsei védő. A videó technológiát alkalmazott játékvezető, hosszas mérlegelés után, hozta meg a szigorú döntést.A szabálytalanság után még Gulácsi meccsben tartotta csapatát. A magyar  hálóőr, a sértett, Robben sorfal mellett elcsavart halál pontos lövését tolta ki.

Ezt követően még több komoly védést bemutatott. A 19. percben viszont James Rodriguez, majd Robert Lewandowski mattolta. A második félidőben már egyik csapat sem akart igazán játszani.

A Bayern München ezzel a három ponttal 10 forduló után először állt az élre. Ehhez kellett a Borussia Dortmund betlizése, aki 4-2 arány veszített a Hannover ellen.